recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uliczny sprzęt przetrwania
Autor Wiadomość
hejtyniety 
Doktor Ojtam Ojtam

Wysłany: 2013-05-27, 20:32   

ale równie dobrze można przyjąć, że kupujesz CP w celu popełnienia przestępstwa - wydajesz 500zł na klamkę i odzyskujesz to na pierwszym skoku :-P Nic takiego jakoś nie ma miejsca...

steppenwolf 

Wysłany: 2013-05-30, 22:31   

Od jakiegoś czasu rozglądam się za pałką teleskopową. Chińskie sklepy oferują 'sprzęt' za dwie dychy, ale lekkie toto nie jest, a w dodatku jeszcze nie sprzedane, a już często uszkodzone. Militaria ma szeroki asortyment pałek, ale po zapoznaniu się z powyższymi postami jakoś straciłem zapał do tego zakupu. Potwierdziły moje podejrzenie, że sam mogę zostać pobity własnym sprzętem. Gość, rozgrzany widokiem nieudolnie władającego pałką, może odegrać się na osobniku, który chciał mu zrobić krzywdę icon_twisted . Militaria oferuje ponadto książkę-instruktaż pomocną adeptom posługiwania się pałką, ale historia opisana przez Kapitana Aptekę studzi wszelkie zapędy.
Czytając "Dżunglę miasta .." Pałkiewicza natrafiłem natomiast na opis zalet osobistego alarmu antynapadowego. Militaria ma dokładnie taki sam, jak ten przedstawiony na fotografii na stronie 144 - osobisty alarm dźwiękowy Alvit za cztery dychy. Opinie ma dobre, ale te trzy głosy pochodzą od osób, które dopiero co zakupiły alarm i wypróbowały "na sucho". W przypadku złodzieja, który wyrywa torebkę i biegnie z wyjącym alarmem istnieją duże szanse na sukces, ale w przypadku napadu rzecz może mieć się inaczej.
Macie może wiedzę na temat tego, jak taki alarm sprawdził się w praktyce? Jeśli nic z tego, przed otrzymaniem ciosu taniej użyć zwykłego gwizdka.

hejtyniety 
Doktor Ojtam Ojtam

Wysłany: 2013-06-01, 00:47   

wiesz, za dużo zależy od sytuacji - o ile w ciemnej bramie w środku miasta każdy będzie starał się zachować dyskrecje o tyle pod klubem tanecznym wszyscy będą mieli to gdzieś ;-)

Tresor

Wysłany: 2013-06-05, 19:46   

steppenwolf kup dobry gaz pieprzowy.Firmy Sabre badz Fox Labs.Zapewniam Cie ze po gazie z owych firm nie ma kozaka!

steppenwolf 

Wysłany: 2013-06-05, 21:55   

Tresor napisał/a:
steppenwolf kup dobry gaz pieprzowy.Firmy Sabre badz Fox Labs.Zapewniam Cie ze po gazie z owych firm nie ma kozaka!

Wezmę pod uwagę Twoje sugestie. Przez kilkanaście lat obywałem się bez tego typu akcesorii, zawsze idąc bezbronnym "w paszczę lwa", ale czas chyba zainwestować wreszcie w swoje bezpieczeństwo. Świat się zmienia i ludzie stają się coraz bardziej bezwzględni. Gaz będzie chyba rzeczywiście najlepszą ochroną. Tyle ja.
Natrafiłem przy okazji szukania (sabre, fox) na linki, które pozwolą znaleźć coś taniego wśród pałek. Powyżej piszę o wadze pałki. Myślałem o kupnie z myślą o córce, którą ponad rok temu pogryzł pies. Do szkoły ma około 1,5 km i dosyć często widać w pobliżu luźno chodzące psy. Może ten problem zostanie kiedyś rozwiązany, a póki co - trzeba myśleć o własnym sposobie zabezpieczenia dziecka; nie mogę jej każdego dnia dowozić do szkoły. .
Dzięki za wskazówki.
Ostatnio zmieniony przez steppenwolf 2013-06-06, 04:57, w całości zmieniany 1 raz  

taki robaczek 

Wysłany: 2013-06-05, 23:05   

steppenwolf napisał/a:
Myślałem o kupnie z myślą o córce
Dla Niej też sugerowałbym gaz pieprzowy. Zdecydowanie bardziej skuteczny przeciw psom (mniejszy = poręczniejszy, ma większy zasięg, pałką można nie trafić gdy zwierz ma refleks a zapach gazu zawsze wyczuje).

goofy 

Wysłany: 2013-06-06, 06:14   

Gaz jest dobrą sprawą moje córki też takowy posiadają ( Prezent od dziadka ).

Zirkau 

Wysłany: 2013-06-06, 07:01   

goofy napisał/a:
Gaz jest dobrą sprawą moje córki też takowy posiadają

jesst dobry bo go posiadają? i cieszą się że nie zajmuje dużo miejsca w torebce i czują się pewniej tam go mając, cz też jest dobry, bo się sprawdził ?

Michal N 
Metyl Podgrzybek

Wysłany: 2013-08-24, 15:14   

Ciekawy materiał do obejrzenia (mimo dziadowskiego lokowania produktów):
http://www.youtube.com/watch?v=wCPpUzATrdE

http://wycieczkipomazowszu.blogspot.com/

Sobota.SBT 
Punk

Wysłany: 2013-10-16, 03:02   

W razie konieczności wszystko co jest pod rękom może być bronią, od klucza do mieszkania, przez roztarganą puszke, kosze na śmieci, butelki, kamienie albo inne z pozoru niewinne rzeczy i elementy ubioru, wszystko zależy od danej sytuacji, ale jak idzie na ciebie ekipa powiedzmy z 7 chłopa to i tak nikłe szanse, albo uciekać albo zrobić takiego palmusa żeby sie zawahali ...

Poza tym lepiej żyć w spokoju i samemu nie szukać zaczepki, ale gdy już nas znajdzie to najlepsze jest honorowe 1 na 1 bez żadnych sprzętów, niestety teraz to już rzadkość ...

https://www.facebook.com/...9155438?fref=ts

W sprawach organizacyjnych - PW
Pozdrawiam SoboTa

Michal N 
Metyl Podgrzybek

Wysłany: 2013-12-19, 09:03   

http://www.tvn24.pl/pobit...a,380852,s.html
Tia, możemy dyskutować jak się bronić, a jak przyjdzie co do czego, to pewnie tak się skończy. I bądź tu mądry.

http://wycieczkipomazowszu.blogspot.com/

Tanto 
Administrator

Wysłany: 2013-12-19, 09:32   

wyrwał by chwasta, to by się chwast nie skarżył...

Zirkau 

Wysłany: 2013-12-19, 12:15   

Cytat:
Prokuratura przyznała, że sprawa może zakończyć się uniewinnieniem rencisty. Pan Zbigniew zapowiedział, że będzie o to walczył. - To niesprawiedliwe, by człowiek napadnięty nie mógł się bronić - uważa.

Tego rodzaju sytuacja nie powinny w ogóle trafiać na wokandę. Prokurator winien mieć możliwość przy klarownych sytuacjach umorzyć postępowania już na etapie rozpoznania zdarzenia.
I dlaczego zarzuty ma p. Zbigniew a nie napastnik? To także sposob myślenia winien się zmienić. Bo przepis o obronie koniecznej jest wystarczający, tylko jego zastosowanie :566:

Dźwiedź 
brat cebka

Wysłany: 2013-12-19, 14:10   

Bo Zbigniew ludzki Pan jest, nie zabił a powinien :-/

Wysoki sądzie, jaki napad ? Gościu sie przezywał to go pochnełem, on upadł i wyciągnął portfel więc myślałem że mi go daje.

Śmieszne ?
W latach szkolnych byłem świadkiem powyższego zeznania składanego przez żula, który już miał za sobą parę wyroków za napady i pobicia.

Kapitan Apteka 
kundelbury

Wysłany: 2013-12-20, 17:34   

Kiedyś byłem na stażu KM, który prowadził Eyal Yanilov. Poza treningiem opowiadał b. ciekawe rzeczy. Min. - jeśli uda wam się obronić skutecznie, to z dużym prawdopodobieństwem napastnik będzie leżał na chodniku tocząc juchę (a przynajmniej powinien), wtedy musicie jak najszybciej wezwać dla niego pomoc (Pogotowie, może Policja) - ale róbcie to w imieniu Jana Kowalskiego z budki telefonicznej co najmniej trzy przecznice od miejsca zdarzenia.

Parę lat temu musiałem interweniować w obronie pacjentki, Policja po pół godziny odebrała ode mnie typa, zawiozła na myjkę i ........ puściła, a ściślej dżentelmen wytrzeźwiał i nieniepokojony wyszedł z Izby. Na pytanie, co to za koleś, czy zwykły głupek, czy jakiś siemraniec policjant odpowiedział, że nie wie, ale jak chciałem być bohater, to teraz mam za swoje :)

Co do improwizacji polecam film Vasilieva na ten temat i stare rosyjskie szkoleniówki bojowego SAMBO.

pzd

KA

https://plus.google.com/photos/105645462037977956559/albums/5931567317485459521?authkey=CJ6VqIusitLKOQ

Odpowiedz do tematu