recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Schronienie a'la namiot z hamaka
Autor Wiadomość
Sikor 

Wysłany: 2014-10-28, 00:22   

Cześć.
Kiedyś kupiłem hamak Jungle - Mil-Tec, cudaczny to sprzęt. Do zgodnego z instrukcją zawieszenia potrzeba sześciu drzew. Jednak po kilku niewielkich przeróbkach od biedy można w nim przespać pogodną nockę. Nie sprawdzałem, ale daszek nie wygląda na taki co by mógł wytrzymać ulewę. Drobne prószenie chyba przetrzyma. Pomyślałem, że trzeba go jakoś wykorzystać. Patrząc z boku przypomina on moskitierę z daszkiem i podłogą. Dorobiłem cztery aluminiowe maszciki, które umieściłem w rogach na zewnątrz. Wewnątrz natomiast zastosowałem pałąk wykonany z włókna szklanego spinany taśmą z oczkami na końcach. Do rogów daszka przywiązałem linki, które po przytwierdzeniu do podłoża naciągają i utrzymują całość. Pod powstały w ten sposób namiot podłożyłem grubą folię ogrodniczą, w celu zabezpieczenia podłogi przed ewentualną ostrością podłoża. No i jest to wszystko co można zrobić dla tego sprzętu. Przedstawiam kilka zdjęć:

hamak pod ortalionem, w tym przypadku w celu docieplenia

w pełnej krasie

pałąk w środku i na zewnątrz

wisi

Ostatecznie nie przekreślam tej konstrukcji, może da się jeszcze coś wykołować.

niszka 
katarzona

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-11-13, 13:36   

Dzięki Sikor za podzielenie się swoim pomysłem i spostrzeżeniami. Miałam podziękować wcześniej, ale jakoś mi tak zleciało :P Sam hamak chyba był w tym wątku przez kogoś wcześniej zalinkowany, ale mi zależy na takich właśnie postach jak Twój, dotyczących czegoś przetestowanego w praktyce. Widzi mi się, że (uwzględniając wszystkie Twoje modyfikacje) wychodzi z tego nie takie głupie schronienie, na pewno przytulne ;) Oczywiście nie spodziewałabym się fajerwerków, ale zawsze to coś więcej, jak poncho na linkach.

Mógłbyś jeszcze tak pi razy drzwi określić wagę całego zestawiku, z wszystkimi tymi pałąkami, foliami itd?

Sikor 

Wysłany: 2014-11-13, 14:52   

Hamak z "moskitierą" i "daszkiem" - 1222 g, osprzęt - 663 g w sumie 1885 g. Ciężar dobrego namiotu. Na ulewne dni trzeba doliczyć jakieś ponczo, tarpa. Np. namiot "chińczyk" samonośny 1666 g + (w razie ulewy) plandeka 2x3 495 g, suma 2161. Nie ma co kombinować. Widziałem w reklamie hamak DD rozkładany na ziemi, ale też potrzebne są drzewa lub kijki.
Moim zdaniem trzeba się zaopatrzyć w lekki namiot samonośny i hamak z moskitierą + tarp oraz tenże tarp lub plandeka. Na polskie warunki zestaw całoroczny, zaspokajający potrzeby takich jak my.

Odpowiedz do tematu