recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty.
Autor Wiadomość
Ciek 
awski

Wysłany: 2011-08-10, 06:49   

"Polska zawsze z dużej litery - to Twoja Ojczyzna, kochaj Ją jak Matkę. III RP to sobie możesz z małej bo to okupant. Ja piszę z dużej dla wyróżnienia"

Przypadkowo napotkane w jakiś tam komentarzach w necie.

Okrąglinek 
Stary Pesel

Wysłany: 2011-11-30, 12:39   

Talmud
„Człowiek szóstego dnia został stworzony, aby nie był pyszny, bo mucha prędzej jest stworzona niż on”
Sztywniak - Mary Roach
"Jeśli miałabym popłynąć w taki rejs, wolałabym, żeby był to jeden z tych rejsów eksperymentalnych, podczas których pasażerowie również spędzają większość czasu, leżąc na plecach z pustką w głowie, jednak przy okazji pomagają naukowcom realizować projekty badawcze. Na takich rejsach pasażerów zabiera się w nieznane, niewyobrażalne dotąd miejsca. Daje się im szansę robienia rzeczy, których w innych okolicznościach nigdy by nie doświadczyli".
Nowy wspaniały świat - Aldous Huxley
- Im niższa kasta - powiedział pan Foster - tym mniej tlenu. Pierwszym naruszonym narządem jest zawsze mózg. Potem szkielet. Przy siedemdziesięciu procentach normalnej dawki tlenu uzyskujemy karły. Przy mniej niż siedemdziesięciu bezokie potworki.
- Z których nie ma żadnego pożytku - podsumował pan Foster. Gdyby natomiast (tu jego głos się roznamiętnił i zarazem nabrał konfidencjonalnych tonów) udało się odkryć metodę skracania okresu dojrzewania, cóż by to był za sukces, jakie dobrodziejstwo dla Społeczeństwa!
.....
- Warunkujemy masy na niechęć do przyrody - zakończył dyrektor. Równocześnie jednak wykształcamy w nich upodobanie do sportów na łonie natury. Dbamy przy tym o to, by sporty te wymagały użycia skomplikowanych przyrządów. W ten sposób korzystają zarówno ze środków transportu, jak i z artykułów przemysłowych. Stąd te elektrowstrząsy.
- Rozumiem - powiedział student i zamilkł pełen podziwu.

steppenwolf 

Wysłany: 2011-12-20, 10:23   

„Jak górskie szczyty dookoła patrzymy na siebie odseparowani dolinami, za duzi, aby przemknąć niepostrzeżenie obok, za mali, by dotknąć nieba”. (Jerzy Kosiński – MALOWANY PTAK)

soohy 
HSMTO

Wysłany: 2014-02-25, 01:07   

"Myślałem, że jestem świetnym traperem. A kiedy przyszło co do czego, zdałem sobie sprawę jakim jestem nowicjuszem" - Werner Herzog

Stwierdzenie jest ponadczasowe, zawsze będzie dla nas aktualne i prawdziwe, uczymy się całe życie, a nadal tak niewiele wiemy.
http://mybushcraftsoohy.blogspot.com/

ocelot

Wysłany: 2014-11-16, 16:36   

- (...) Musicie być w tym Jakucku? Za wszelką cenę?
- Nie. To podróż jest ważna, a nie jej cel."

Jacek Hugo-Bader (z książki Dzienniki kołymskie)

Odpowiedz do tematu