recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BOB - dokumenty
Autor Wiadomość
Prowler 
motórzysta

Wysłany: 2014-10-24, 08:33   

Ale GawroN, dowodu osobistego, p. jazdy, d. rejestracyjnego nie odtworzysz tylko dostaniesz nowy o całkiem innych numerach i
nie potrzeba do tego skanu. No chyba, że chodzi ci o to że obawiasz się, że zapomnisz o odtworzeniu jakiegoś dokumentu ale w tej grupie nadal nie widze miejsca dla w/w papierów bo wyrobienia d. osobistego czy p. jazdy nie da się chyba zapomnieć. Choć tu może paść jakaś historyjka

GawroN 
Szczupły blondyn

Wysłany: 2014-10-24, 09:27   

Prowler to podaj mi proszę numer karty pojazdu twojego motocykla, podaj mi numer polisy AC za motocykl,
A teraz idziesz do np. UM - podaj numer starego dowodu, pesel zakładam że znam.
Urząd Skarbowy - podaj swój nip - itd.
Takie przykłady można mnożyć. A większość tych danych przyśpieszy załatwianie dokumentów.

maciosek 

Wysłany: 2014-10-24, 09:31   

Dla bezpieczeństwa dokumentów trzymanych w chmurze, można je najpierw zaszyfrować np. programem TrueCrypt. Wtedy nawet jeśli ktoś by się włamał na nasze konto, to uzyska nieprzydatny zaszyfrowany plik.

GawroN 
Szczupły blondyn

Wysłany: 2014-10-24, 09:52   

maciosek, tak robię od lat z plikiem z ważnymi danymi. Pakuję go i szyfruję programem 7. zip - jest b. dobrze szyfrowany i nie ma łamaczy za 100 zł jak do Worda czy Excela.

GawroN 
Szczupły blondyn

Wysłany: 2014-11-16, 23:36   

Miałem ostatnio inne sprawy na głowie i troszkę porzuciłem temat - teraz jest chwila i do niego wracam.

skanuję i umieszczam w chmurze :
-akty notarialne nieruchomości (mając ich numer, nr. ksiąg wieczystych łatwiej je odtworzę)
-umowy kredytowe dot. nieruchomości
-testamenty (mając ich numer łatwiej je odtworzę - przy okazji odkryłem, że muszę zrobić zmiany)
-umowy ubezpieczeniowe
-umowę majątkową małżeńską
-akty urodzeń

Muszę powołać do życia dokument w którym będą spisane :
-numery związane z autami i ich ubezpieczeniami (numer polisy, nr. vin, nr karty pojazdu etc.)
-numery z innych ważnych dokumentów które nie będą pasowały do skanów a powinny być

Do przemyślenia:
- dokumenty potwierdzające opłacanie składek emerytalnych (za 40 lat pewnie trzeba będzie udokumentować co nieco i będzie jak znalazł)

Dyskutantom dziękuję i powiększyłem Wasze konta "pomógł" :)

mar_kow 

Wysłany: 2014-11-17, 18:12   

Koledzy @maciosek i @GawroN - muszę Was zmartwić... Plik zaszyfrowany WinRar'em złamałem po 2 godzinach (7.zip używa tego samego algorytmu). Fakt, że hasło nie zawierało znaków specjalnych, tylko cyfry, małe i duże litery. Po prostu to kwestia mocy obliczeniowej komputera, czasu i determinacji. Nie podam czego użyłem do deszyfracji z wiadomych względów...
W przypadku TrueCrypt sprawa też "pozamiatana" - został odkryty backdoor (podobno) umożliwiający wgląd w zaszyfrowane pliki. Nie odpowiem czy to fakt, nie próbowałem szukać.
TrueCrypt na pewno jest bezpieczniejszy (umożliwia ukrywanie partycji w obszarze szyfrowanym) ale życia bym mu nie powierzył. Wiadomo, że danym zwykłego zjadacza chleba nie opłaca się poświęcać zbyt dużej uwagi ale na zimne lepiej dmuchać.
Ja swoje dane również skanuję, szyfruję z tym że nie przechowuję w chmurze.
Jako ciekawostkę dodam, że dane można również przechowywać w plikach .bmp i .wav - prostym przykładem jest program Tajnopis 1.01 - można umieścić bodajże 16 tys. znaków :) . Maskowanie to też dobry sposób :mrgreen: .

Tanto 
Administrator

Wysłany: 2015-01-01, 19:14   

sdasdfas faswe wa

Odpowiedz do tematu