recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"SURVIVAL" KURS DVD
Autor Wiadomość
Volo 
Wilczy Pasterz

Wysłany: 2009-10-12, 10:00   "SURVIVAL" KURS DVD

Miał ktoś z tą pozycją do czynienia? Warte ceny?

http://www.allegro.pl/ite...dvd_nowosc.html

Brightgrey 
Chce zmienić nick:D

Wysłany: 2009-10-13, 13:53   

Nie miałem nigdy doczynienia, mimo to zdecydowanie odradzam.Wszystkie patenty znajdziesz na forum.Poza tym sądze, że samemu powinno sie uczyć.W survivalu nie ma przychodzenia na gotowe.Jeżeli chcesz coś fajnego pooglądać to przecież Mears jest za darmo do przejrzenia i naprawde wiele rzeczy można podglądnąć w jego programach.Zamiast oglądać ten kurs załóż buty i idź do lasu - nauka samodzielnego myślenia to pierwsza umiejętność do opanowania w survivalu.
Pozdrawiam

Stalker 
Samotnik

Wysłany: 2009-10-13, 21:02   

Aczkolwiek trzeba przyznać, że cena nie jest wygórowana. Gdyby ta pozycja plasowała się w przedziałach cenowych powyżej 100 zł to zdecydowanie zwietrzył bym w tym czysty marketing i komercyjny cel produkcji. Z pewnością trzeba sobie uświadomić, że pojawienie się krajowych produkcji o survivalu wymierzone jest do tej części, która nie opanowała żadnego języka obcego i ma trudności z obcowaniem z produkcjami zagranicznymi, które zresztą powstały lata temu i całkowicie wyczerpały tematykę "pierwszego kontaktu". Na rynku przecież istnieje sporo mniej lub bardziej profesjonalnych cykli, które istnieją od co najmniej kilkunastu lat.

Na mnie wielki wpływ miały materiały z baaardzo komercyjnego studia Hoods Woods i muszę przyznać, że sporo "patentów" tam przekazywanych wymyka się zwykłej pomysłowości i logicznemu myśleniu - mówiąc inaczej tylko przypadkiem lub latami obserwacji doszedłbym do wypracowania pewnych rozwiązań. I nie mówię tu o węzłach, rozniecaniu ognia czy kryteriach wyboru miejsca noclegowego. Mam na myśli przykładowy sposób na łapanie ptaków za pomocą puszki wkopanej w ziemię. Tu muszę przyznać, że pomysł aczkolwiek prosty okazał się niezwykle przebiegły - byłem zaskoczony.

Mimo tego zgadzam się całkowicie z BrightGrey'em, że niemalże wszystko już zostało opisane i nie ma wielkiej potrzeby powielania od lat ( śmiem twierdzić tysięcy lat ) znanych technik. Co najwyżej aspekt popularyzacji może przysporzyć nam większej liczby zainteresowanych i "oswoić" bardziej laicką część z tą tematyką. A co stanowi cały szkopuł w tej sprawie,to właśnie to że nasza pasja nie jest pasją wirtualną i bez kluczowego samodoskonalenia i samokształcenia w terenie nie ma żadnego sensu. "Kanapowy" survival to snobizm i próżność. Techniki wymienione w opisie zawartości można poznać z kolegami, z autopsji czy co najważniejsze poprzez własną kreatywność - pewne rozwiązania nasuwają się same gdy musimy pokonać trudności.

Jeśli ta produkcja filmowa wnosi coś nowego do naszych lokalnych wymagań i traktuje o polskich realiach survivalu to myślę, że warto by ktoś zainteresowanych po prostu zrezygnował z 8 piw i popełnił zwykłą recenzję.

pitersgs 
Przygoda....

Wysłany: 2010-02-18, 15:21   

Mam, oglądałem - rewelacji nie robi, ale miło się ogląda.

Fredi 
Fredne Zło..

Wysłany: 2010-02-19, 08:53   

widziałem ....nie całośc ale wystarczająco aby mieć o tej produkcji własne zdanie.

Przede wszystkim - produkcja jest do bani. Na filmie są ludzie z Wolfa, jednak ani kamerzysta, ani reżyser, ani montażysta niewiedzieli co robią - totalna kicha.

np. człowiek jest cały czas na ekranie, coś tam pokazuje, a lektor coś tam gada, jednak człowiek ma cały czas uciętą głowę, lektor gada nie o tym co jest pokazywane na ekranie, a jeśli już się to zgadza to i tak nie widać co akurat pokazuje człowiek....
jakieś zbliżenia...pomieszane i nigdy nie są to obrazki odzwierciedlające to o czym jest mowa.

Wkradło się też trochę błędów merytorycznych.

Generalnie....słabo....i należałoby to zrobić od nowa z innymi ludźmi za kamerą i przy konsolecie :)

Brightgrey: od czegoś trzeba zacząć, a taki kurs jest dobrym początkiem, nie zniechęcaj do czerpania wiedzy z różnych źródeł!

Brightgrey 
Chce zmienić nick:D

Wysłany: 2010-02-20, 20:22   

Przepraszam Fredi.Nie chodziło mi bynajmniej o zniechęcanie kogokolwiek, raczej w tym konkretnym przypadku sugerowałem, żeby zwyczajnie wyjść w teren - gdzie widza teoretyczna jest bardzo szybko weryfikowana.Nie twierdze, że ten kurs jest zły - nie widziałem go na oczy.Mimo wszystko myślę, że najlepiej uczyć się robiąc rzeczy:)
Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz do tematu