recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ANKIETA - kolory na nowe plecaki Arizzon - seria ultralite

Jaki z poniższych kolorów wybrałbyś na swój plecak ultralite
kolor 1
1%
 1%  [ 1 ]
kolor 2
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 3
11%
 11%  [ 8 ]
kolor 4
19%
 19%  [ 13 ]
kolor 5
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 6
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 7
8%
 8%  [ 6 ]
kolor 8
4%
 4%  [ 3 ]
kolor9
7%
 7%  [ 5 ]
kolor 10
1%
 1%  [ 1 ]
kolor 11
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 12
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 13
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 14
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 15
0%
 0%  [ 0 ]
kolor 16
2%
 2%  [ 2 ]
kolor 17
25%
 25%  [ 17 ]
kolor 18
11%
 11%  [ 8 ]
kolor 19
4%
 4%  [ 3 ]
kolor20
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
aciepk 
UCePe ssie

Wysłany: 2009-11-04, 19:19   

makato napisał/a:
I to jest właściwa droga dedukcji :!: :!: :!: :mrgreen:
Ale spokojnie kilku taśm 15 lub 20mm do troczenia jaki dodatkowych przedmiotów napewno nie zabraknie.

A to jak są ultra wytrzymałe i zarazem ultra lekkie materiały to już na taśmy nie można liczyć? ;-)

I kiedy można się spodziewać jakiś szkiców/projektów? Bo jestem bardzo ciekaw co wy tam kombinujecie :-D

Dąb 

Wysłany: 2009-11-04, 19:24   

Ja tam nie miał bym żadnych oporów gdyby było mnie stać na taki plecak. Ale jak znam życie pewnie nie będzie.
Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "

wolfshadow 
tuptuś leśny

Wysłany: 2009-11-04, 19:30   

Dąb napisał/a:
Ja tam nie miał bym nie miał żadnych oporów gdyby było mnie stać na taki plecak.

No u mnie też padło na forum domowym przy dyskretnej próbie sondowania możliwości kolejnego zakupu: "Cooo? Znowu!?", "Oczywiście za chwilę powiesz, że się przyda...", "Za ile?" :lol:

makato 

Wysłany: 2009-11-04, 21:45   

wolfshadow napisał/a:
Dąb napisał/a:
Ja tam nie miał bym nie miał żadnych oporów gdyby było mnie stać na taki plecak.

No u mnie też padło na forum domowym przy dyskretnej próbie sondowania możliwości kolejnego zakupu: "Cooo? Znowu!?", "Oczywiście za chwilę powiesz, że się przyda...", "Za ile?" :lol:

No i tu weszliście na wredny temat, a było juz tak miło :evil: :-P .
Cuben jest wybitnie wytrzymały, niektóre jego rodzaje można wulkanizować , więc odpada problem szwów i ich uszczelniania . Ale też jest kosmicznie drogi i poprostu okropnie brzydki. Mimo iż od pewnego czasu daje się barwić to nadal wygląda jak zwykły mleczny lub barwiony transparentny worek foliowy, ponadto gniecie się i zagnioty wygladaja jeszcze mniej ciekawie.
Pytanie ilu znajdzie się chętnych by za takie "kosmiczne brzydactwo" ( fakt lekkie i wytrzymałe) zapłacić kilkakrotnie więcej niż za bdb plecak z segmentu ultralite z innych materiałów. To pytanie zadaję sobie od chwili gdy wpadły mi w rece próbki cubenu.
Przy okazji tego tematu proszę o wasza opinię. Wiem, że to forum nie dokońca odpowiada potencjalnej grupie docelowej , ale każda opinia jest mile widziana.

Valdi 

Wysłany: 2009-11-04, 21:49   

Wszystko zalezy od tego, jak brzydkie toto bedzie, za jakie pieniadze( czy jest konkurencyjne)+ inne drobiazgi :)

Rzez 
F&L

Wysłany: 2009-11-05, 15:03   

Cena

Kwestia jaką grupę docelową zakładasz.

1. Osoby ,,świadome'' - obyte ze sprzętem, dążące do zmniejszenia wagi, rozumiejące zalożenia projektowe plecaka etc. Wówczas cena musi być konkurencyjna do produktów z tego segmentu dostępnych w USA. Najczęściej 120-160 $, mierzone kursem rzeczywistym; wiadomo że jak dewiza będzie w t1 po 2 zł, a ty przeliczysz po kursie nabycia materiału Cuben kilka miesięcy wcześniej t0 (np. 3 zł), to te osoby wynajdą sposoby aby ściągnąć produkt z US i zaoszczędzić 100-200 zł; taka jest rzeczywistość.

IMO takich osób w PL nadal jest niestety mało (tak samo jak zresztą osób aktywnych).

2. ,,Przeciętny turysta, lasołaz etc.'' - uzna to za wynalazek kosmiczny, drogą torebkę foliową, zdziwi go jakakolwiek cena, zdziwi go że można coś takiego nosić. Wynika to z asymetrii informacyjnej.

Jedyny sposób - długoterminowe zmiany w dziedzinie kultury, szeroka akcja organiczna ;)

3. ,,Lansiarz'' - osoby kupujące sprzęt, żeby trzymać go w szafie; użyją może 1-2 razy w roku, żeby pochwalić się cackiem wśród kolegów; bywa że nie mają wiedzy nt. pełnej funkcjonalności sprzętu. Cena może być dowolna, często traktowane jako dobro luksusowe, więc im wyższa tym lepiej (ale wówczas ograniczasz popyt wśrod innych grup). Bardzo przydatna grupa konsumentów (w pewnym zakresie) - dostarczają pieniędzy, mogą kogoś przez przypadek zainteresować UL etc.

Kolor

Z kolorami jak wyżej. Grupa pierwsza stonowane, grupa druga na chybił-trafił, grupa trzecia najczęściej pstrokate.

Jak przyjdzie co do czego i tak wszyscy będą narzekać, że drogo, że za torebkę foliową żądasz za dużo itp. Nie pomyślą, że może warto trochę więcej popracować, coby kasy zarobić, taka mentalność ;)

EDIT:

Patrząc na tendencję producentów do robienia sprzętu ,,pod użytkownika'' warto pomyśleć o opcjach w stylu PALS; odczepiane kieszenie, zasobniki, siatki (coś w stylu budowy modułowej jak chociażby w przypadku OMM).

Odpowiedz do tematu