recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła Partyzantów FIA
Autor Wiadomość
ufoman 

Wysłany: 2012-02-13, 22:16   

Proponuję na to spojrzeć od strony technicznej, gdzie byle lekki powiew wiatru potrafi skutecznie zniszczyć dźwięk w nagraniu.

Q_x 
człowiek-samodział

Wysłany: 2012-02-13, 22:17   

To się nosi mikrofon z futerkiem :P

Armat 
Technokrata

Wysłany: 2012-02-13, 22:18   

ufoman napisał/a:
Proponuję na to spojrzeć od strony technicznej, gdzie byle lekki powiew wiatru potrafi skutecznie zniszczyć dźwięk w nagraniu.
Sa na to sposoby. Takie cos to nie wymowka, no chyba, ze chcecie dalej byc postrzegani jako totalni amatorzy.

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.

Zirkau 

Wysłany: 2012-02-13, 23:01   

ufoman napisał/a:

albo lepszy sprzęt czy technika kręcenia albo zawsze można nagrać osobno dźwięk i obraz

SzacH 

Wysłany: 2012-02-14, 11:40   

Ponieważ to mój głos w ostatnich dwóch filmikach parę słów dodatkowych informacji:

1. Jestem długoletnim użytkownikiem sprzętu który opisywaliśmy ( z perspektywy użytkowania - a nie recenzenta wyciągającego sprzęt z kartonika do pokazania tylko w filmie) takie założenia ma ten kanał - przekazujemy info użytkowe - nie marketingowe ;)

2. Kubek ma 2 lata - i był pewnie użyty ze 100 razy w różnych warunkach od -25 stopni zima do + 25 latem ;) - jest o tym tez informacja w filmie.
3. Ze względu na budowę - plastik na uchwytach naczyń - nie nadaje sie do tego by ładować go do ogniska na przykład - dlatego poziom osmalenia sprzętu jest niski ( choć tak go tez używałem) W filmie zaznaczyłem że wykonanie jest na prawdę na wysokim poziomie jeżeli chodzi o zastosowane materiały - dotyczy to również łatwości czyszczenia.
4. Dbam o swój sprzęt bo wydatek 100 złotych na kubek z mini patelnią to dla mnie sporo mimo wszystko.

Będziemy starali sie pokazywać więcej sprzętu ona zewnątrz i zgadzam sie że wygląda to lepiej. Ale to tylko estetyka jest ( dla niektórych ważna) wiec to cenne info jest dla nas.

Jeżeli macie jakieś merytoryczne uwagi do ostaniach dwóch filmów ( Camelbak + zestaw Esbit)
- jestem oczywiście otwarty na uwagi i dyskusję o tym sprzęcie.

Niedługo kolejne materiały kręcone już na "świeżym powietrzu".

Pozdro.

Michal N 
Metyl Podgrzybek

Wysłany: 2012-02-14, 12:20   

SzacH napisał/a:
3. Ze względu na budowę - plastik na uchwytach naczyń - nie nadaje sie do tego by ładować go do ogniska na przykład - dlatego poziom osmalenia sprzętu jest niski ( choć tak go tez używałem)

Głównie tak użytkuję mój odpowiednik Primusa, i nie mam z tym najmniejszych problemów. Trzeba umiejętnie ognisko zrobić ;-)

[ Dodano: 2012-02-14, 12:25 ]
SzacH napisał/a:
W filmie zaznaczyłem że wykonanie jest na prawdę na wysokim poziomie jeżeli chodzi o zastosowane materiały - dotyczy to również łatwości czyszczenia.

Jeśli chodzi o łatwość czyszczenia to zgadzam się w 100%-tach, jednak zauważ, o ile lepiej by było pokazać, po spożyciu np. zupki, jak łatwo jest wytrzeć go zwykłą chusteczką. Potem zagotować wrzątek i pokazać brak oczek tłuszczu na powierzchni wody.

http://wycieczkipomazowszu.blogspot.com/

SzacH 

Wysłany: 2012-02-14, 12:45   

Co do pokazania szybkości czyszczenia super pomysł - jednak wymaga to nakręcenia - czy też złożenia takiego filmu z kilku innych.

Oczywiście najlepiej byłoby pokazać :
1. Jak dział na gazie
2. Jak działa na paliwie płynnym
2. Jak działa na paliwie stałym ( Esbit lub zamieniki)
4. jak działa paliwie np z ogniska

Będziemy jednym słowem dążyć w miarę możliwości technicznych i czasowych do doskonałości ;)

Zirkau 

Wysłany: 2012-02-16, 19:33   

SzacH napisał/a:

Będziemy starali sie pokazywać więcej sprzętu ona zewnątrz i zgadzam sie że wygląda to lepiej. Ale to tylko estetyka jest ( dla niektórych ważna) wiec to cenne info jest dla nas.

To nie tylko estetyka. To jest naprawdę ważne. Doskonale działa na podświadomość. Na tym polega siła mediów. Nawet jeśli kręcony w domu, to warto byłoby wkleić zdjecia z użytkowania w terenie, by pokazać namacalne że to sprawdziliście.
Inaczej odbiór jest inny niż chcecie. Jak mam uwierzyć że robicie coś więcej niż biwak na balkonie?

Q_x 
człowiek-samodział

Wysłany: 2012-02-16, 19:42   

Problem to wskazanie właściwego wzorca.
Z jednej strony jest znakomity, ale - co by tu nie mówić - odrobinę dziadowski Dave Canterbury, który kręci wszystko sam, bez znajomości warsztatu (czy może tylko ignoruje robienie wysoiej jakości materiału, żeby zwrócić uwagę na treść, a nie formę). Pieprzy czasem od rzeczy, jest mocno ramboidalny, więc jakoś to się trzyma kupy.

Z drugiej strony jest Mears, który naprawdę jak jest w lesie, to ma się wrażenie, jakby był na planie - wszystko jest aż za piękne. Mówi wyraźnie, bez zająknięć, bez truizmów. Mikrofon nie łapie wiatru, ma porządne oświetlenie, krajobraz wyczyszczony ze śmieci itp. Warsztat na najwyższym poziomie - i dba o to ekipa kilku osób. Nie przypominam sobie, żeby się np. ubrudził.

kamykus 
Leśny Dziad

Wysłany: 2012-02-19, 13:24   

Oglądnąłem dwa filmiki, o nożu mora i racji żywnościowej, przynajmniej o połowę za długie, gadka nudna jak flaki z olejem, szkoda czasu w sieci jest setki lepszych recenzji. Jak można pisać czy mówić recenzję nie pokazując jak nóż sprawdza się w terenie, jakiś żart?

Q_x 
człowiek-samodział

Wysłany: 2012-02-19, 13:45   

kamykus napisał/a:
Jak można pisać czy mówić recenzję nie pokazując jak nóż sprawdza się w terenie, jakiś żart?

To nie żart, to jest właśnie z formalnego punktu widzenia recenzja.

W przypadku Mory i 75% fixedów: Trochę historii, trochę o tym dlaczego taki nóż powstał, jaką przestrzeń rynku zajmuje. Później cechy formalne i jakościowe: Nóż o stałym ostrzu, o konstrukcji, ostrze ze stali, kształt, cechy/funkcje/dodatki, Rękojeść wykonana z, Dodatkowe ficzery, Pochwa z, umożliwia mocowanie, Waga, wymiary. Potem: nóż ten zaprojektowano z myślą o, nadaje się do, sprawdzi się także jako. Naszym zdaniem jest tu udana/nieudana konstrukcja (wady, zalety). I koniec. 4-5 minut maks.

Ten gość robi bardzo dobre recenzje (moim zdaniem, jakby przypadkiem wszystko tu nie było "moim zdaniem"):
http://www.youtube.com/user/stschmalhaus

Problem jest taki, że żeby forma recenzji i konwencja "szkoły partyzantów" zagrały trzeba to troszkę inaczej dograć.

Zirkau 

Wysłany: 2012-02-20, 16:36   

ale film by go docenić, musi mieć klimat.

A tu szumna nazwa Szkoła Partyzantów a widzimy domowe przedszkole. Trzeba się silić by uwierzyć, że to co mówi recenzent to prawda. Jak nabrać zaufania do przekazywanej wiedzy, jak testowane to jest na stole w kuchni ?

Nie chodzi o to, że ktoś tu napisze, jak przygotowany jest film i że się zna, że użytkuje na codzień w terenie, ale chodzi o to co sam film przekazuje sobą.

kamykus 
Leśny Dziad

Wysłany: 2012-02-21, 04:16   

Fakt - faktem, ta mora jest wytrzymała, ale jeśli ktoś nie wie co to "Mora" nie uwieży w zwykłe gadanie że to super wytrzymały nóż.

Pomyśleć można-
Kupił nóż, pokroił nim kartkę żeby sprawdzić czy ostry, a teraz gada jaki to dobry nóż, tnie wszystko, zastępuje małą siekierkę... Blah blah blah... A ma go od całych 15 minut.

Więc musi być klimat, w domu to sobie można po testować i recenzować laptopa.

Pokaż jak spisuje się nóż w terenie, a nie mów o nim, gdy pachnie jeszcze folią z opakowania firmy kurierskiej.

Takie jest moje zdanie.

Mr.Sloth 
leń leśny

Wysłany: 2012-02-21, 20:57   

kamykus napisał/a:
w domu to sobie można po testować i recenzować laptopa.

Otoż to :)

Ogólnie SŁABIZNA, a szkoda.

Wiecie czego oczekiwałem? : Ze zasapany, lub przynajmniej umorusany czy też bardzo głodny koleś, w lesie, w mundurze(jako partyzant) wyjmie swojego zajechanego esbida i zagrzeje w nim jedzenie i wodę na herbatę. Opowiadając w miedzy czasie o jego wadach i zaletach 8-)

ufoman 

Wysłany: 2012-03-05, 17:02   

Nasze ostatnie filmy:

Zestaw ocieplaczy Softie Trousers and Jacket
http://www.youtube.com/wa...JURzFM4mDpy9gwk

Śpiwór zimowy Carinthia: Model - Defence 4
http://www.youtube.com/wa...nJ_IhPw9NnAyo93

Pokrowiec bivi bag Carinthia - sleeping bag cover
http://www.youtube.com/wa...m2IIcoHiRvjE_mz

Odpowiedz do tematu