recon 2 Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bomba atomowa
Autor Wiadomość
Kobra 

Wysłany: 2009-05-26, 16:35   Bomba atomowa

Siemka. Jak wiadomo wojna w wietnamie dotyczy zimnej wojny a zimna wojna to znana jest bardziej z konfliktu Rosyjsko Amerykańskiego co w grę weszły bomby atomowe. I tu moje pytanie. Dlaczego Amerykanie nie zrobili tak jak z Japonią. Spuścili dwie bomby atomowe i Japonia podpisała kapitulację bez warunkową. Dlaczego nie zrobili tak samo z wietnamem. Czekam na odpowiedź. Bardzo chciałbym to wiedzieć.

Morg 

Wysłany: 2009-05-26, 16:38   

Rosja zrobilaby odwet nuklearny. W trakcie 2 wojny swiatowej rosjanie nie mieli bomby atomowej.

Kobra 

Wysłany: 2009-05-26, 16:43   

To by się przejmowali wietnamem? Ale przecież ich bomby atomowe były w kubie przeciw Stanom zjednoczonym i nie były jeszcze gotowe do odpalenia jakby były to ruscy odrazu by chyba jes odpalili i koniec ameryki. Co chcieli Ruscy tym uzyskać? dziwni ci ruscy...

Morg 

Wysłany: 2009-05-26, 16:44   

Ehhhh, poczytaj troche historii bo rece opadaja. Polecam Woloszanskiego.

Kobra 

Wysłany: 2009-05-26, 16:46   

Ciekawe jakby teraz było jakby Rosja zniszczyła Amerykę. Pewnie cały swiat byłby pod dowództwem Rosyjskim...

Yoggi 
włóczykij z odpustu

Wysłany: 2009-05-26, 16:47   

trochę dziecinne myślenie- najlepiej zrzucić bombę atomową i spokój.
Otóż nie, bomba atomowa to nie takie hop siup (a tym bardziej żadne hip hop).

Taka bomba kierowana jest na olbrzymie miasta- czyli zabija milion(y) cywili, którzy nie mają z wojną nic wspólnego. Są pewne ustalone w cywilizowanym świecie zasady wojny np. zakaz używania ciężkiej artylerii w miastach. Bomba atomowa jest kilka tysięcy razy mocniejsza od tego.

Reakcja całego świata po wykorzystaniu takich środków zrujnowałaby agresora.

Edit: w trakcie pisania mojego posta pojawiły się 3 kolejne. Wniosek z nich wysuwa się jeden: Cobra- dorośnij, a potem wróć na forum

Tanto 
Administrator

Wysłany: 2009-05-26, 22:45   

Panowie, zmieńcie taktykę, zamiast skakać sobie do gardeł macie do wyboru:
- dać info moderatorom że jakiś temat powinien być wysłany 'w kosmos'
- włączyć ignorowanie danego użytkownika
- nie odpisywać w temacie w którym wg was nie warto pisać

W wielu miejscach da się zaobserwować tendencję że na jeden post spamu/trolingu przypada 10 odpowiedzi piętnujących tą jedną. Często widać to na listach dyskusyjnych, forach itp. Nie wydaje się Wam że te prpoprcje są niewłaściwe?

kamil756 
czarny turysta

Wysłany: 2009-05-27, 14:37   

Kobra twierdzi, że nie znalazł, a wy jeśli wiecie to nie prościej było to napisać od razu, a nie nawalić pełno postów, które nic tak na prawdę nie wnoszą.

Od początku- wojnę rozpoczęli Niemcy atakując Polskę (1 września 1939r.), później od wschodu wkroczyły wojska ZSRR (17 września 1939r.). Tak się w końcu narobiło, że w wojnę zaangażowanych było ponad 200 państw?- w tym w końcu USA. Po walkach między Niemcami,a resztą:D Hitler został pokonany. Amerykanie nie chcieli tracić więcej swoich żołnierzy i zdecydowali się, na spuszczenie bomby atomowej na Chiroszimę i Nagasaki. Początkowo nikt nie wiedział (podobno) jaką moc ma ta bomba. Rosjanie nie długo po tym ogłosili, że mają bombę atomową. Świat drżał.. Amerykanie nie spuścili bomby na Wietnam, gdyż obawiali się odwetu od ZSRR. Wtedy byłaby niezła jadka. - to tak w skrócie i nie wiem, czy czegoś nie poplątałem. Pzdr.

Kobra 

Wysłany: 2009-05-27, 15:34   

No i o to mi chodziło no wielkie dzięki ale już inni normalni ludzie mi pisali na priv ale dzięki za fatygę. Z tego co ja wiem to Ameryka wiedziała że to potężna broń. Robili testy ale nie na tak wielkich bombach co spadła na hiroszimę i nagasaki.
No ale inni woleli gadać że temat bez sensu...

Okruch 
Czciciel BK-7

Wysłany: 2009-05-27, 15:50   

Kobra napisał/a:
Z tego co ja wiem to Ameryka wiedziała że to potężna broń. Robili testy ale nie na tak wielkich bombach co spadła na hiroszimę i nagasaki.
No ale inni woleli gadać że temat bez sensu...

Cytat:
Eksperyment którego podstawą była detonacja ładunku otrzymał kryptonim Trinity, bombę zaś nazwano Gadget. Według szacunków siła wybuchu ładunku plutonu wykorzystanego w bombie nie miała przekroczyć 500 ton trotylu (inaczej TNT). W trakcie wybuchu odnotowano siłę odpowiadającą wybuchowi 18 600 ton TNT. W sierpniu tego samego roku podobna konstrukcja została wykorzystana przeciwko Japonii (6 sierpnia Hiroshima, 9 sierpnia Nagasaki).

:568: http://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_Manhattan

pepin666 

Wysłany: 2009-06-24, 12:26   

achh Ciekawe jakby Amerykanie wytłumaczyli wyparowanie Wietnamczyków?? A podczas 2 wojny światowej Rosja była sojusznikiem USA.

w0jna 
Civis Polonus

Wysłany: 2009-06-24, 22:18   

Już nie takie rzeczy się tłumaczyło... ;-)

Doczu 
Obszczymur parkowy

Wysłany: 2009-06-25, 08:05   

Yoggi napisał/a:
Są pewne ustalone w cywilizowanym świecie zasady wojny np. zakaz używania ciężkiej artylerii w miastach.

No nie żartuj proszę. W XX w mało kto się przejmował takimi "drobiazgami"
jakoś Stalin wygłodził miliony na Ukrainie, wymordował miliony w gułagach i jaka była reakcja tego "cywilizowanego świata" ? Dalej Wielka Brytania, Francja i reszta współpracowała z sowietami. Gdy w grę wchodzi polityka, sentymenty idą na bok. Zresztą to Stalin zwykł mawiać: "Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka"
Nie wspominam o tych, których świat oficjalnie potępił vide Hitler.
kamil756 napisał/a:
Po walkach między Niemcami,a resztą:D Hitler został pokonany. Amerykanie nie chcieli tracić więcej swoich żołnierzy i zdecydowali się, na spuszczenie bomby atomowej na Chiroszimę i Nagasaki. Początkowo nikt nie wiedział (podobno) jaką moc ma ta bomba. Rosjanie nie długo po tym ogłosili, że mają bombę atomową. Świat drżał.. Amerykanie nie spuścili bomby na Wietnam, gdyż obawiali się odwetu od ZSRR. Wtedy byłaby niezła jadka. - to tak w skrócie i nie wiem, czy czegoś nie poplątałem. Pzdr.

No jednak trochę namieszałeś, a w zasadzie za bardzo uprościłeś.
Niemcy nie byli sami w konflikcie. mieli koalicje z Włochami i Japonią i to własnie amerykański konflikt z Japonią i powiększanie swojej przewagi na Pacyfiku (vide Atak na Pearl Harbour czy obrona Iwo Jimy, oraz nieugiętość Japonii) zadecydowaly o użyciu przez Amerykę broni atomowej zamiast tracić żołnierzy. To tak w skrócie.
Co zas do ataku 17 września, to w zasadzie w 1939 roku nie istniało w PL pojecie "Rad", "Radzieckich" i używano nazwy "sowieckich" stąd często pisze/mówi się, że zaatakował nas Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich - to tak na marginesie :)

Rzez 
F&L

Wysłany: 2009-06-26, 10:43   

Przykłady nieugiętości Japonii i fanatyzmu tamtejszych obywateli można sobie wyczytać chociażby w ,,Navy SEALs'' autorstwa Kevina Dockery'ego (głównie w kwestii planowanej inwazji z morza).

Stalker 
Samotnik

Wysłany: 2009-06-26, 12:22   

Ja ze swojej strony mógłbym polecić dwóch autorów, którzy chyba najtrafniej ujęli istotę tego konfliktu: Zbigniewa Brzezińskiego i Michaela Rupperta. Wielokrotnie w wielu swoich pracach rozpisywali się o różnych aspekatch tej ( i innych wojen oraz konfliktów ). Mimo, że obaj reprezentują dwie strony barykady ( Brzeziński chyba każdemu interesującemu sie historią XX wieku dobrze znany a Ruppert były szef LAPD, agent DEA i współpracownik CIA - tzw. Whistleblower jeśli chodzi o kulisy działalności CIA ), całkiem nieźle dopełniają obrazu prawdziwej natury tego konfliktu. Sprawa Wietnamu była o wiele bardziej skomplikowana jeśli chodzi o oficjalny nurt polityczno-mocarstwowy, lecz za zasłoną "polityki mocarstwowej" i Zimnej wojny kryły się zwykłe interesy i "szara strefa" imperiów. Polecam "The Grand Chessboard" ( Wielka Szachownica ) Brzezińskiego - obowiązkowa pozycja dla świadków historii, którzy patrzą na Świat szerzej niż tylko z perspektywy Czterech Pancernych...

...szkoda, że T34-85 nie strzelał taktycznymi głowicami atomowymi. Wtedy bez kitu samibyśmy wygrali se wojenkę...

Odpowiedz do tematu